fbpx

Blog

Witaj na blogu “Jan Dziekoński o nieruchomościach”. Jeżeli jesteś tutaj po raz pierwszy lub podobnie jak ja gubisz się już w gąszczu treści, to ten spis treści jest dla Ciebie! Będę w miarę możliwości aktualizować ten spis, żeby był idealnym drogowskazem dla Ciebie.

Na wstępie zapraszam Ciebie do wypełnienia Ważnej ankiety o flippingu!

Następnie zapraszam Ciebie do lektury! O tym “dlaczego, jak, co” na temat mojego blogu znajdziesz TUTAJ. Więcej o mnie znajdziesz W TYM MIEJSCU.

Na samym blogu znajdziesz kilka kategorii postów:

  • Inteligentny Inwestor – czyli jak myśleć samodzielnie o inwestowaniu, zwłaszcza w nieruchomości, jak tworzyć swoją strategię i jak się nie dać zrobić w “bambuko”
  • Psychologia cen – czyli dlaczego kupujący, sprzedający i wszyscy dookoła czasem zachowują się w ten lub inny sposób 
  • Mechanizmy rynkowe – czyli dlaczego ceny i rynek zachowują się w ten czy inny sposób
  • Przegląd prasy – czyli co ciekawego przeczytałem ostatnio w prasie bieżącej
  • Webinary & podcasty – czyli zapowiedzi i nagrania wystąpień w postaci webinarów i podcastów
  • Case studies – studia przypadków moich czytelników oraz udzielone im porady
  • Moje lektury – czyli jakie ciekawe książki Wam polecam. 

Jeśli zamiast czytać wolicie słuchać lub oglądać materiały, to nie ma problemu – systematycznie dodaję kolejne nagrania na moich kanałach YouTube i Spotify

Podoba się Tobie to, co robię? Wesprzyj mnie!

Jeśli uznasz, że moja działalność jest wartościowa – to dlaczego, jak i co robię trafia do Twojego serduszka 😍 i chciałabyś lub chciałbyś mnie wesprzeć, to zapraszam Ciebie na mój profil na portalu Patronite.pl!

Patronite

Top 5 moich postów

Moje najnowsze posty

Dlaczego prowadzę ten blog – moja deklaracja

Dlaczego prowadzę ten blog – moja deklaracja

W ostatnim czasie, podczas mojej krótkiego wypadu na kurs zimowego taternictwa 🧗‍♂️, czytałem książkę „Start with Why”, której autorem jest Simon Sinek. Uświadomiła mi ona, że właściwie nie wyraziłem dlaczego prowadzę ten blog. Tym bardziej Wy nie możecie tego w żaden sposób zrozumieć – a wręcz możecie mieć opaczne przemyślenia na ten temat. A ja wolę, kiedy wszystko jest jasne i klarowne! 😊 Postanowiłem więc to zmienić.

czytaj dalej
🎤 Wywiady o nieruchomościach i ekonomii – dr Wojciech Paczos (PREMIERA 2021.06.06)

🎤 Wywiady o nieruchomościach i ekonomii – dr Wojciech Paczos (PREMIERA 2021.06.06)

Premiera drugiego nagrania z serii “Wywiady o nieruchomościach i ekonomii” 🎤 już jest dostępna! W zeszłym tygodniu moim gościem był dr Wojciech Paczos, wykładowcy ekonomii i pracownika akademickiego na Cardiff University, doktora ekonomii European University Institute we Florencji, pracownika naukowego Instytutu Ekonomii Polskiej Akademii Nauk.

czytaj dalej
Ceny mieszkań Q1 2021 od NBP – czy zaczęła się korekta?

Ceny mieszkań Q1 2021 od NBP – czy zaczęła się korekta?

W zeszłą środę NBP opublikował najnowsze dane na temat cen ofertowych i transakcyjnych mieszkań w Polsce. Oznacza to, że już niebawem będę gotowy na webinar o bieżącej sytuacji rynkowej! Ale nawet bez kompletu danych już dzisiaj to o czym piszę od 5 miesiący zaczyna być widoczne gołym okiem w danych. Część rynku hamuje i następuje jego rozwarstwienie. Czy korekta cen może stać się rzeczywistością?

czytaj dalej
Przegląd prasy #11 (2021.04.25-2021.05.09). Co po szczepieniach na COVID?

Przegląd prasy #11 (2021.04.25-2021.05.09). Co po szczepieniach na COVID?

Pozytywne zaskoczenie! To nasuwa mi się na myśl po tym, jak otrzymałem pierwszą dawkę szczepionki na COVID 💉 Jeszcze w listopadzie 2020 (raptem pół roku temu!), kiedy ogłoszono wyniki pierwszej szczepionki, wydawało się kompletną fikcją, że na majówkę 2021 młodziaki takie jak ja będą już szczepione. A tu masz, już roczniki 1990+ są zapisywane. Jest to bardzo dobra wiadomość dla nas wszystkich – pytanie tylko czy też dla inwestorów na rynkach giełdowych i nieruchomości?

czytaj dalej
🎤 Wywiady o nieruchomościach – dr Adam Czerniak (PREMIERA 2021.04.30)

🎤 Wywiady o nieruchomościach – dr Adam Czerniak (PREMIERA 2021.04.30)

Premiera pierwszego nagrania z serii “Wywiady o nieruchomościach” 🎤 tuż tuż! Seria wywiadów zapowiadana w marcu właśnie rusza. W zeszły piątek gościłem dr. Adama Czerniaka, wykładowcy SGH oraz pracownika Polityki Insight. Naszą wspólną rozmowę nakręciliśmy równo rok po poprzednim naszym wywiadzie, który miał miejsce w środku I lockdownu. Podobnie jak wtedy, rozmawialiśmy o gospodarce, polityce fiskalnej i monetarnej, demografii i migracjom oraz tym jak to wszystko wpływa na rynek nieruchomości. Premiera już w piątek 30.04.2020!

czytaj dalej
Przegląd prasy #10 (2021.04.11-2021.04.24)

Przegląd prasy #10 (2021.04.11-2021.04.24)

Kampania szczepień w Polsce przyspiesza, podobnie jak w innych krajach świata 💉 W ślad za tym światowa gospodarka odmraża się i odbija od dna w miarę luzowania obostrzeń. A znowu w ślad za gospodarką mocno rosną ceny praktycznie wszystkiego. Polska inflacja niebezpiecznie zbliża się do poziomu 4%, a głosy dotyczące stopniowego zwiększania stóp procentowych przestają być odosobnione. Coś o czym wspominałem w styczniu przestaje być fikcją… A u mnie kampania nagrań i wystąpień oraz jeden przydługi, ale moim zdaniem arcy-ciekawy artykuł ✍

czytaj dalej
Czy ceny nieruchomości rosną w długim horyzoncie? Część 3 – kiedy  ceny mogą spadać?

Czy ceny nieruchomości rosną w długim horyzoncie? Część 3 – kiedy ceny mogą spadać?

Nieruchomości chronią przed inflacją, a nawet ją pokonują – TO PRAWDA! Faktycznie potwierdziliśmy to w poprzednim artykule z serii „Czy ceny nieruchomości rosną w długim horyzoncie?”! ALE UWAGA – powyższe stwierdzenie zależy mocno od tego, kiedy daną nieruchomość kupicie. Przy okazji moich poprzednich analiz wyszło, że rynki nieruchomościowe mogą przez dłuższe okresy czasu znajdować się w trendzie spadkowym lub stagnacji – wprawdzie po latach odrobi się straty, ale można na to bardzo długo (5, 10 a nawet 20 lat) czekać. Zobaczmy w tym artykule jakie czynniki mogły wywoływać takie zmiany trendów, czy też długoterminową słabość rynku.

czytaj dalej
Ignorancja podatkowa może dużo kosztować – w nieruchomościach także! (Wynajmistrz.pl)

Ignorancja podatkowa może dużo kosztować – w nieruchomościach także! (Wynajmistrz.pl)

Oj, poczułem to nie raz i nie dwa razy. PIT, PoN, ale też CIT i VAT – jeśli bawicie się w nieruchomości na poważnie, to tak naprawdę prowadzicie biznes. A biznes to także podatki. Na podatkach w nieruchomościach dla szarego człowieka jak nikt zna się Grzegorz Grabowski, Marek Golec i ich firma Wynajmistrz. Panowie poprosili mnie o gościnny występ i kilka zdań na temat tego, jak może boleć ignorancja podatkowa!

czytaj dalej
Zobaczmy się na “Capital Market Days 2021” (14.04.2021 – NAGRANIE)

Zobaczmy się na “Capital Market Days 2021” (14.04.2021 – NAGRANIE)

Każda okazja do posłuchania o rynku nieruchomości przynosi dodatkowy łyk wiedzy. Dla mnie każda okazja do mówienia o rynku nieruchomości sprawia przyjemność (przypominam, jestem zodiakalnym egocentrycznym lwem 🦁🤣 A do spierania się – jeszcze większą 😈 A w najbliższą środę (14.04.2021, o godzinie 16:30) będzie ku temu okazja na spotkaniu online pt. “Capital Market Days 2021”, w panelu “Gdzie te przeceny? O rynku mieszkań w erze koronawirusa”!

czytaj dalej
open

Checklista wiedzy – bądź na bieżąco! POBIERZ!
Pomóż! – Weź udział w ANKIECIE FLIPPINGU