fbpx

Blog

 • 🤝 Firma to nie tylko pieniądze: filozofia ASARI
  Gość czwartego odcinka “Wywiadów z liderami rynku nieruchomości” zarządza “cichym bohaterem” pracy pośredników, deweloperów i portali ogłoszeniowych. Mikołaj Stępień od ponad 15 lat prowadzi i rozwija ASARI – system CRM oraz firmę, która dzisiaj obsługuje ponad 2000 podmiotów nieruchomościowych w codziennej pracy na naszym rynku. ASARI nie jest typowym startupem z branży IT – powstało jeszcze w zeszłym tysiącleciu, nie korzystało z venture capital, czy aniołów biznesu – a mimo to cierpliwością i odważną filozofią zbudowało pozycję lidera na rynku tego typu oprogramowania. Razem z Mikołajem rozmawiamy o jego historii dołączenia do ASARI, o tym jak buduje się w firmę technologiczną na lata, co jest ważnego w budowaniu zespołu, jak sztuczna inteligencja wpływa na naszą branżę oraz o tym jakie ma rady dla początkujących przedsiębiorców.
 • 🎢 “W górę, czy w dół” Q2 2024 – 9 rzeczy, które powinieneś wiedzieć
  🎢 “W górę, czy w dół? Gdzie jest dzisiaj rynek nieruchomości” – mój flagowy cykl nagrań FLTR po raz kolejny na Youtube! Tym razem opowiadam o 9 ważnych rzeczach, które trzeba wiedzieć analizując ten rynek
 • 💣 Kredyt #NaStart: Jasne i ciemne strony ustawy?
  Kredyt #NaStart zdążył już dwukrotnie w tym roku rozgrzać, a potem ostudzić emocje na rynku nieruchomości. Od 3. tygodni znany jest projekt ustawy o tym programie i cóż – ma ona jasne i ciemne strony. Jedni na tym programie wiele zyskają, ale większość z Was może się niemile rozczarować. Program jest niesamowicie skomplikowany, co wiele osób może do niego zniechęcać – sporo osób może też się przeliczyć co do tego ile pieniędzy i na jakich warunkach uzyska. Dzisiaj kończy się publiczne opiniowanie projektu ustawy. Z tej okazji nagrałem bardzo konkretny materiał poruszający wiele ważnych spraw.
 • 🏭 Prefabrykacja jako źródło przewagi konkurencyjnej
  Gość trzeciego odcinka “Wywiadów z liderami rynku nieruchomości” od 20 lat prowadzi biznesy deweloperskie w topowych firmach deweloperskich. Grzegorz Kawecki – od zeszłego roku jest Prezesem Pekabex Development, spółki która zbudowała lub obecnie realizuje ponad 500 mieszkań i apartamentów w Polsce i Niemczech. Spółka ta należy do czołowej grupy budownictwa systemowego i prefabrykowanego Pekabex. Właśnie dlatego razem z Grzegorzem rozmawiamy o tym, jak zmieniła się prefabrykacja od czasów “wielkiej płyty”, jak prefabrykacja wpływa na biznes deweloperski i w których segmentach rynku sprawdza się najlepiej, jakie przewagi deweloper i klient zyskuje stosując tę technologię – a także tłumaczymy, gdzie prefabrykacja niekoniecznie będzie najlepszym rozwiązaniem.
 • 🔎 Jak zdobyć przewagę na rynku najmu?
  Rynek najmu przeżywa obecnie duże zmiany. Po bardzo dobrej koniunkturze w latach 2021-2022 popyt w 2023 stanął w miejscu, konkurencja kontynuowała wzrost – także funduszy PRS – a w efekcie czynsze najmu zaczęły spadać – jednocześnie skokowy wzrost cen mieszkań spowodował spadek rentowności z nowych inwestycji. W takim otoczeniu inwestowanie “business as usual” przestaje być odpowiednim rozwiązaniem – trzeba się wesprzeć danymi o sytuacji na rynku najmu i konkurencji.
 • 🎢 “W górę, czy w dół” Q1 2024 i nowości FLTR!
  🎢 “W górę, czy w dół? Gdzie jest dzisiaj rynek nieruchomości” – mój flagowy cykl webinarów FLTR po raz kolejny na Youtube! W krótkiej godzinnej formie z nowościami od FLTR 💣 spotkaliśmy się 27 marca!
 • 📈 Freedom o budowaniu największej sieci biur nieruchomości w Polsce
  Goście drugiego odcinka “Wywiadów z liderami rynku nieruchomości” od lat biorą udział w budowaniu największej sieci biur nieruchomości w Polsce. Ponad 120 oddziałów, prawie 700 agentów, wieloletnia strategia, silne wartości, trudne transakcje i charakterystyczny kolor magenta. Agnieszka Rosolińska, CEO & CFO, oraz Łukasz Kruszewski, CMO & CTO grupy Freedom Nieruchomości opowiadają o tym jak autentycznością, czasem iskrzeniem, a przede wszystkim odpowiednimi kompetencjami zarządzają największą siecią biur nieruchomości w Polsce.
 • Wspieram 32. Finał WOŚP! Weź udział w aukcji!
  32. Finał #wosp2024 już w niedzielę 28. stycznia – zagram też i ja 😊 Na szczęście nie będę używać instrumentów muzycznych, bo źle by się to skończyło, ale mam dla Was dwie licytacje związane – a jakże – z rynkiem nieruchomości 😊
 • 🔮 Rok 2024: Perspektywy i scenariusze, szare nosorożce i czarne łabędzie
  Każdy rok w FLTR tradycyjnie zaczynamy przedstawieniem perspektyw i prognoz na nadchodzące 12 miesięcy. Jednocześnie podsumowujemy najważniejsze wydarzenia w gospodarce i rynku nieruchomości, wykonując także rachunek sumienia co do naszych poprzednich prognoz. Rok 2023 zaczął się rekordową inflacją, obawami o gospodarkę, marazmem na rynku deweloperskim i ekstremalnie wysoką ofertą rynkową. Koniec roku to szczyt “emocji”, a może i nawet FOMO na rynku obrotu – pod znakiem “czarnego łabędzia” jakim okazał się “Bezpieczny Kredyt 2%” – ale też i przewidzianej przez nas słabości rynku najmu. Przekrój scenariuszy na 2024 rok okazuje się równie szeroki, a pierwsze skrzypce nich znowu będą odgrywali politycy. Zapraszamy do poznania jak nam poszło w prognozach na 2023 rok – nasi Subskrybenci Premium poznali też prognozy na 2024 rok!
 • Think-tank: 🔨 Jak naprawić „Bezpieczny Kredyt 2%” i „Mieszkanie na Start?
  Analiza wpływu i wad programu “Bezpieczny Kredyt 2%”, potencjalnych efektów programu “Mieszkanie na Start” i rekomendacje naprawcze zmian do ww. programów
 • 🚀 6 tysięcy mieszkań na wynajem w jednym ręku!
  Ruszamy z nową serią nagrań na moim kanale! 💣 Tym odcinkiem rozpoczynamy zupełnie nową serię – Rozmów z liderami rynku nieruchomości. Moją pierwszą gościnią jest osoba, która reprezentuje naprawdę duży biznes, bo podmiot liczący kilkadziesiąt spółek oraz 6 tysięcy mieszkań w 46 lokalizacjach – a kolejnych 5 tysięcy jest w drodze. Anna Błaszczyk, Członek Zarządu PFR Nieruchomości S.A., de facto współzarządza jednym z czołowych liderów rynku najmu – i co więcej jest to spółka publiczna.
 • 📈 Ceny nieruchomości: jak je analizować i wyciągać wnioski?
  “Czy ceny mieszkań spadną, czy wzrosną?”. To chyba najczęściej pojawiające się pytanie osób zaczynających przygodę z nieruchomościami. Drugie najczęstsze to “czy to dobra cena”? Brak wiedzy w tym zakresie może prowadzić do 😱 analysis paralysis – zjawiska braku podejmowania decyzji…