fbpx

O mnie

Jan Dziekoński

Jan Dziekoński

Dlaczego działam: Chcę, żeby rynek nieruchomości był dostępny dla każdego – żeby był łatwy, przejrzysty, bezpieczny i dopasowany do naszych potrzeb.

Jak działam: Rozwijam i przekazuję dalej wiedzę w sposób szczery, rzetelny, krytyczny, analityczny (więc niestety często nudny), bez obawy o bycie w kontrze do dominującego sposobu myślenia 😉

Co robię: Prowadzę ten blog pisząc o mechanizmach rynkowych, o psychologii cen i o zasadach inteligentnego inwestora. Czasem poprowadzę webinar, nagram podcast, wystąpię na konferencji, czy poprowadzę gościnnie szkolenie (nawet wycinkowe). Najpewniej napiszę też książkę, a może dwie lub trzy 😉 

Krótko o mnie: Od 10 lat działam na rynku nieruchomości – prywatnie, jak i zawodowo. Kiedyś jako założyciel startup’u inwestycyjnego, później prywatny inwestor, następnie członek zarządu dużej grupy nieruchomościowej Mzuri, a teraz jako niezależny doradca.

Kiedyś pracowałem jako konsultant biznesowy dla największych polskich i międzynarodowych firm. W 2021 roku, postanowiłem podzielić się z Tobą moją wiedzą, przemyśleniami oraz zainteresowaniami o rynku nieruchomości – jego mechanizmach, psychologii, wydarzeniach, przepisach i nowościach. Będę to robił poprzez ten blog, jak i inne media.

Zapraszam na mój blog!

PS. Poza nim uruchomiłem także portal profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości FLTR.pl

MOJA HISTORIA

Jak zacząłem?

Nieruchomości były w moim życiu od zawsze, a to za sprawą wielopokoleniowego fachu w mojej rodzinie – architektury. I chociaż nigdy jej nie studiowałem, ani nie jestem zbyt techniczny, to zawsze były one w zasięgu mojej świadomości. 

W 2009 roku ukończyłem Szkołę Główną Handlową i szybko trafiłem do pracy doradztwie strategicznym – zajmowałem się tworzeniem strategii dla firm, analizami i prognozami rynków, czy też oceną projektów inwestycyjnych. Ale mimo dobrego przygotowania teoretycznego, mój pierwszy zakup nieruchomościowy (własne mieszkanie) był co najmniej przeciętny.

Dopiero w 2013 roku, gdy stworzyłem Mzuri Investments, część Grupy Mzuri. Od tego czasu – ja oraz zespół który współtworzyłem – mieliśmy możliwość uczestniczyć w zakupie lub sprzedaży ponad 1.500 mieszkań oraz kilkudziesięciu kamienic i działek. Jak możesz się domyślić, jest to ogromny bagaż doświadczeń – także tych negatywnych, z których można czerpać garściami.

"Bądź ostrożny, kiedy inni są chciwi – bądź chciwy, kiedy inni są ostrożni."

Warren Buffet

"Nigdy nie popadnij w złudzenie, że inwestujesz, jeśli w tej chwili spekulujesz."

Ben Graham

"Sukces inwestycyjny nie polega na kupowaniu dobrych rzeczy, tylko kupowaniu rzeczy dobrze."

Howard Marks

“Zwroty z aktywów będą obniżone przez długi czas. Uważajcie na oszustwa i szarlatanów, mogą oni się mnożyć w ilości, ponieważ najłatwiejszym sposobem, żeby zmienić 4% w 16% jest złodziejstwo”

Charlie Munger

“Prawda - a bardziej precyzyjnie, dokładne zrozumienie rzeczywistości - jest podstawą osiągania dobrych wyników"

Ray Dalio

Chcesz współpracować?

CZYM SIĘ ZAJMUJĘ

Analizy, doradztwo, raporty o rynku nieruchomości

Na blogu “Jan Dziekoński o nieruchomościach” będę regularnie pisać dla moich czytelników o mechanizmach funkcjonowania rynku nieruchomości (przede wszystkim mieszkaniowych), jakie zaobserwowałem przez wiele lat styczności z tym rynkiem. Będę również publikować komentarze do ostatnich wydarzeń rynkowych, trendów, jak i komentować obecną sytuację rynkową.

Jeżeli jesteś deweloperem, funduszem inwestycyjnym PE/VC, startupem, a może reprezentujesz rodzinny biznes – pomagam również Wam w wielu aspektach inwestowania na tym rynku, np.: 
– analiza sytuacji popytowo-podażowej i trendów rynkowych,
– prognozowanie zachowań cenowych,
– budowa strategii inwestycyjnych i rynkowych,
– strategie konkurencji, marketingu, sprzedaży i wejścia na rynek,
– rozwój organizacji,
– due diligence projektów inwestycyjnych i spółek (buy/sell-side),
– doradztwo transakcyjne,
– optymalizacja projektów inwestycyjnych,
– interim management i zarządzanie projektami,
– mentoring,
– doradztwo w zakresie portfela aktywów.