fbpx

Partnerzy

Jak każdy – nie prowadzę swojego życia samotnie. Otacza mnie moja żona, rodzina, przyjaciele. Dzięki temu jestem silniejszy, odważniejszy – mogę robić więcej. Podobnie jest też w prowadzonej przeze mnie działalności – czy to edukacyjnej, czy też zawodowej. Ta strona prezentuje firmy i organizacje, które wspieram – i vice versa!

FLTR.pl

W listopadzie 2022 roku założyłem portal FLTR.pl.

📧 Najlepsze analizy co tydzień na Twoim mailu!
⏰ Oszczędzaj czas i wyprzedzaj trendy!
💰 Masz 8 dni czasu na wypróbowanie za darmo!
👉 Później wygodna subskrypcja!

FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów – bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

FLTR to nowe miejsce na mapie mediów, instytucji badawczych, think-tanków i firm doradczych zajmujących się rynkiem nieruchomości. Dostępne dla każdego, choć powstało z myślą o ekosystemie rynku nieruchomości.

Na FLTR spotykają się nieruchomościowi przedsiębiorcy, duże korporacje, drobni inwestorzy, czy po prostu osoby zainteresowane tematyką nieruchomości mieszkaniowych. To jest ów ekosystem. Niezależnie kim jesteś:

 • konsumentem śledzącym trendy na rynku,
 • prywatnym inwestorem na rynku nieruchomości,
 • flipperem,
 • agentem nieruchomościowym, ubezpieczeniowym, czy kredytowym,
 • deweloperem,
 • liderem innego biznesu współpracującego z sektorem nieruchomości (architektem, wykonawcą z sektora budowlanego, producentem z sektora materiałowego czy wyposażeniowego),
 • pracownikiem sektora bankowego, czy inwestycyjnego,
 • dziennikarzem lub publicystą,

to zawsze znajdziesz swoje miejsce na FLTR.

Z mojego doświadczenia uczestnikom naszego ekosystemu brakuje dostępu do obiektywnego spojrzenia na sytuację i przyszłość naszej branży. Dominuje szum i chaos marketingu oraz partykularnych interesów. FLTR ma to zmienić!

Dlaczego warto skorzystać z FLTR? Poza oszczędnością czasu poświęcanego na śledzenie rynku FLTR ma stanowić źródło:

 • pozytywnego i zdrowego impulsu do pielęgnowania i wzrostu Twojego biznesu,
 • motywacji do odważnego działania,
 • ale też ochrony Twojego biznesu przed nieoczekiwanymi zagrożeniami.

Simpl.Rent

Każdy właściciel mieszkania na wynajem mierzy się z wieloma problemami (wbrew hurra-nagraniom na YouTubie jakie to proste 😉) – jak je kupić, jak wyremontować, za ile wynająć, jak znaleźć najemcę, jak płacić podatki. Wśród tych problemów jest jeden o którym rzadko myślimy na samym początku inwestowania – czy dany najemca jest wiarygodny lub co się stanie, jeśli przestanie płacić lub wyrządzi szkody. A to jest naprawdę realny problem (sam lata temu miałem trochę strat z tego tytułu mimo stosowania naprawdę zaawansowanych technik i kaucji).

I w tym miejscu z pewnym rozwiązaniem przychodzi Simpl.Rent – współtworzona przez mojego znajomego Piotrka. Simpl.Rent oferuje dość nowatorskie na rynku nieruchomości rozwiązania:

 • Weryfikacja najemcy – która pozwala na zweryfikowanie nie tylko tożsamości najemcy (przydaje się zwłaszcza przy obcokrajowcach, bo skąd przecież mamy znać wzór ich dowodów osobistych?), ale także weryfikację dochodów (co przy polskiej skrytości jest trudne dla osoby fizycznej) oraz historię kredytową i płatności. Wszystko to pod jednym dachem w online’owej formie (a więc wygodnej dla wszystkich) i co więcej – dość samoobsługowej dla nas, wynajmującego. Jest to szczególnie ciekawe rozwiązanie dla osób wynajmujących samodzielnie, bez korzystania z pomocy operatora najmu.
 • Ubezpieczenia najemcy – jest to rozwiązanie dla najemców (czyli osób korzystających z mieszkania, potencjalnie także dla Was jeśli sami jesteście najemcami), którzy chcą się zabezpieczyć przed nieumyślnymi zniszczeniami w wynajmowanym przez nas mieszkaniu. Komu nie potłukły się kieliszki, nie uszkodził się jakiś mebel, czy też kanapa nie została zalana czerwonym winem? Chyba każdy miał takie doświadczenia, które niestety potem nas kosztowały albo pieniądze, albo nerwowe doczyszczanie mieszkania. Po co więc tracić środki z kaucji, jeśli możemy się ubezpieczyć od takich historii? A wszystko opakowane wraz z opcjonalnym assistance i pomocą prawną przez PZU.
 • Ubezpieczenia wynajmującego – podobne ubezpieczenie, ale tym razem dla właściciela mieszkania na wynajem. Obejmuje chleb powszedni każdego inwestora – problemy z płatnością czynszów, utracone przychody z najmu z powodu remontu, zniszczenia wyrządzone przez najemców i parę innych historii. Biorąc pod uwagę, że inwestycja w mieszkanie na wynajem to minimum 100 tys. złotych warto rozważyć takie ubezpieczenie, które jest tańsze niż typowe OC na samochód.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, zajrzyj na stronę Simpl.Rent za pomocą poniższego linku (wspierasz w ten sposób także moją działalność 🙃).


Dewelopuj.pl

Strategiczna współpraca portalu analitycznego FLTR.pl oraz Klubu Dewelopera stworzonego przez Dewelopuj.pl. W jej ramach od września 2023 FLTR (czyli ja i zespół analityków) dostarcza wybrane analizy poświęcone rynkowi pierwotnemu członkom Klubu Dewelopera.

Jednocześnie FLTR poszerzy zakres swoich źródeł danych i informacji bezpośrednio od uczestników rynku deweloperskiego. Współpraca obejmie też w przyszłości wspólne projekty analityczne poświęcone rynkowi pierwotnemu, czy też udział FLTR w spotkaniach merytorycznych Klubu Dewelopera.