fbpx

Moje usługi

Prowadzenie bloga, kanału YouTube, czy podcastu jest niesamowicie przyjemną i “spełniającą” sprawą – Wasze komentarze, pochwały, czy po prostu obecność daje niesamowicie dużo energii i satysfakcji. Ale to nie wszystko czym się zajmuję na co dzień. Tak naprawdę jestem… niezależnym doradcą biznesowym (a to mój profil na LinkedIn)!

Moje doświadczenie zawodowe

“Najbardziej” jestem konsultantem biznesowy z 15-letnim doświadczeniem. W tym czasie pracowałem dla kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych korporacji w zakresie strategii i analizy inwestycji, restrukturyzacji, czy optymalizacji kosztów w ramach uznanych globalnych firm doradczych (Roland Berger, PwC). Projekty obejmowały przede wszystkim branżę energetyczną, górniczą, różne sektory produkcyjne, transport, bankowość, telekomunikację, ale też dotykały sektora nieruchomościowego. Dzięki temu poznałem najlepsze praktyki wokół tego jak rozwijać lub transformować biznes, niezależnie od kraju, branży, czy etapu jego rozwoju.

Z samym rynkiem nieruchomości jestem związany zawodowo od 10 lat. W 2013 r. współtworzyłem i byłem pierwszym prezesem startup’u Mzuri Investments. Następnie od 2017 do 2020 roku byłem członkiem zarządu w grupie Mzuri (operator najmu dla ok. 7.000 mieszkań), odpowiadałem tam m.in. za obszar transakcyjny, inwestycyjny oraz zarządzanie spółkami portfelowymi (w tym spółek budujących własne portfele mieszkań na wynajem lub dewelopujących budynki w 100% oddawane na wynajem). W efekcie moja wiedza konsultanta biznesowego poszerzyła się o praktyczne i prawdziwie operacyjne budowanie i zarządzanie biznesem – bo czym innym było zarządzanie grupą kilkudziesięciu pracowników i kilkunastu projektów?

A wszystko to jest “podlane sosem” analityki i systemów IT, bo jestem absolwentem (rocznik 2004-2009) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Moi Klienci i projekty

Świadczę usługi zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Są to między innymi:

 • mali inwestorzy, flipperzy, deweloperzy HWNI (high net worth individuals): którzy zastanawiają się jak poukładać strategię rozwoju swojej firmy, jak budować pierwsze procesy, zastanawiają się jak poukładać nowy rodzaj transakcji, poszukują finansowania lub planują swoją strategię inwestycyjną;
 • startup’y z branży PropTech (i nie tylko): które badają możliwości pivotu swojego biznesu, chcą szybko zweryfikować jakiś pomysł biznesowy lub chcą wspólnie stworzyć nowy produkt;
 • większe firmy deweloperskie, fundusze inwestycyjne i globalne korporacje spoza sektora nieruchomości: które myślą nad swoją strategią w obliczu zmian rynkowych, chcą wejść na nowy rynek, prowadzą proces due diligence czy też poszukują interim managera do dużych projektów strategicznych.

Jakie świadczę usługi?

Moje podstawowe usługi doradcze obejmują trzy obszary:

Mentoring

Skuteczne inwestowanie, trafny rozwój biznesu, czy udane zarządzanie firmą zaczyna się i kończy… w głowach właścicieli i menedżerów. To od nich zależy sukces lub porażka nawet najlepszych planów.

A jedną z najlepszych metod doskonalenia w tym zakresie jest mentoring. W trakcie współpracy mentoringowej prowadzę regularne spotkania 1-na-1, w trakcie których:

 • Omawiamy bieżące cele i potrzeby mentee
 • Wspólnie szukamy rozwiązań problemów biznesowych (i nie tylko 🙃)
 • Dzielę się wiedzą na temat narzędzi, sposobów zarządzania ludźmi, jak i problemami
 • Poszerzam percepcję i odwagę mojego mentee

Doradztwo strategiczne i biznesowe

Konsulting biznesowy często jest traktowany jako zło konieczne (lub nawet zbędne). Ot pisanie prezentacji, czy budowanie Exceli, które na koniec trafiają na półkę…

Są jednak takie sytuacje, w których doświadczony doradca – najlepiej praktyk biznesowy – może pomóc firmie realnie wejść na wyższy poziom! Na przykład wtedy, gdy w firmie występują silne konflikty pomiędzy działami i potrzeba dobrego rozjemcy, kiedy firma nie ma kompetencji w obszarze, który chce zmienić lub po prostu wtedy, gdy “ławka jest za krótka” lub czas nagli.

Projekty doradcze jakie realizuję obejmują między innymi:

 • Analizy rynku i konkurencji
 • Prognozowanie i budowę scenariuszy rozwoju rynku i cen
 • Budowę strategii rozwoju
 • Przygotowanie wejścia na rynek i uruchomienie nowych produktów
 • Reorganizację i restrukturyzację firmy
 • Optymalizację procesów i kosztów
 • Zarządzanie projektami oraz interim management

Doradztwo transakcyjne i inwestycyjne

Jedną ze ścieżek rozwoju firm są akwizycje – fuzje i przejęcia innych przedsiębiorstw, czy też zakup wydzielonych części biznesu – w szczególności w branży nieruchomości dotyczą one nowych projektów.

W takich procesach, dla zachowania najlepszych praktyk, często korzysta się z doradców do wsparcia procesu, ale przede wszystkim do zbudowania niezależnej opinii na temat zasadności i bezpieczeństwa transakcji.

W tym zakresie moje wsparcie obejmuje:

 • Budowę strategii rozwoju akwizycyjnego
 • Proces commercial due diligence (zarówno sell, jak i buy-side)
 • Strukturyzowanie finansowe transakcji oraz pozyskanie finansowania i ko-inwestycje (zwłaszcza w sektorze nieruchomościowym)

Działalność nieruchomościowa

Poza doradztwem biznesowym staram się być aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości mieszkaniowych wielorodzinnych z przeznaczeniem pod wynajem długoterminowy (lub potencjałem uzyskania takiej funkcji). W tym zakresie poszukuję różnorakich budynków – kamienic, bloków mieszkalnych, biurowców, czy też pustych działek – w praktycznie dowolnych miastach Polski. Jeśli posiadasz dostęp do takich nieruchomości to także istnieje przestrzeń do współpracy!

Jak zacząć współpracę?

Jeżeli jesteś zainteresowany rozmową na temat współpracy, napisz do mnie! Nawet jeśli tego, czego szukasz, nie ma na powyższej liście, to na pewno coś razem wymyślimy!

Konsulting subskrypcyjny

Mam świadomość, że nie każdy podmiot, zwłaszcza z ekosystemu rynku nieruchomości, może być stać na pełnowymiarową usługę doradztwa strategicznego. Dlatego w listopadzie 2022 roku założyłem portal FLTR.pl.

📧 Najlepsze analizy co tydzień na Twoim mailu!
⏰ Oszczędzaj czas i wyprzedzaj trendy!
💰 Masz 8 dni czasu na wypróbowanie za darmo!
👉 Później wygodna subskrypcja!

FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów – bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

FLTR to nowe miejsce na mapie mediów, instytucji badawczych, think-tanków i firm doradczych zajmujących się rynkiem nieruchomości. Dostępne dla każdego, choć powstało z myślą o ekosystemie rynku nieruchomości.

Na FLTR spotykają się nieruchomościowi przedsiębiorcy, duże korporacje, drobni inwestorzy, czy po prostu osoby zainteresowane tematyką nieruchomości mieszkaniowych. To jest ów ekosystem. Niezależnie kim jesteś:

 • konsumentem śledzącym trendy na rynku,
 • prywatnym inwestorem na rynku nieruchomości,
 • flipperem,
 • agentem nieruchomościowym, ubezpieczeniowym, czy kredytowym,
 • deweloperem,
 • liderem innego biznesu współpracującego z sektorem nieruchomości (architektem, wykonawcą z sektora budowlanego, producentem z sektora materiałowego czy wyposażeniowego),
 • pracownikiem sektora bankowego, czy inwestycyjnego,
 • dziennikarzem lub publicystą,

to zawsze znajdziesz swoje miejsce na FLTR.

Z mojego doświadczenia uczestnikom naszego ekosystemu brakuje dostępu do obiektywnego spojrzenia na sytuację i przyszłość naszej branży. Dominuje szum i chaos marketingu oraz partykularnych interesów. FLTR ma to zmienić!

Dlaczego warto skorzystać z FLTR? Poza oszczędnością czasu poświęcanego na śledzenie rynku FLTR ma stanowić źródło:

 • pozytywnego i zdrowego impulsu do pielęgnowania i wzrostu Twojego biznesu,
 • motywacji do odważnego działania,
 • ale też ochrony Twojego biznesu przed nieoczekiwanymi zagrożeniami.