fbpx

Moje usługi

Prowadzenie bloga, kanału YouTube, czy podcastu jest niesamowicie przyjemną i “spełniającą” sprawą – Wasze komentarze, pochwały, czy po prostu obecność daje niesamowicie dużo energii i satysfakcji. Ale to nie wszystko czym się zajmuję na co dzień. Tak naprawdę jestem… niezależnym doradcą biznesowym (a to mój profil na LinkedIn)!

Moje doświadczenie zawodowe

“Najbardziej” jestem konsultantem biznesowy z 15-letnim doświadczeniem. W tym czasie pracowałem dla kilkudziesięciu polskich i międzynarodowych korporacji w zakresie strategii i analizy inwestycji, restrukturyzacji, czy optymalizacji kosztów w ramach uznanych globalnych firm doradczych (Roland Berger, PwC). Projekty obejmowały przede wszystkim branżę energetyczną, górniczą, różne sektory produkcyjne, transport, bankowość, telekomunikację, ale też dotykały sektora nieruchomościowego. Dzięki temu poznałem najlepsze praktyki wokół tego jak rozwijać lub transformować biznes, niezależnie od kraju, branży, czy etapu jego rozwoju.

Z samym rynkiem nieruchomości jestem związany zawodowo od 10 lat. W 2013 r. współtworzyłem i byłem pierwszym prezesem startup’u Mzuri Investments. Następnie od 2017 do 2020 roku byłem członkiem zarządu w grupie Mzuri (operator najmu dla ok. 7.000 mieszkań), odpowiadałem tam m.in. za obszar transakcyjny, inwestycyjny oraz zarządzanie spółkami portfelowymi (w tym spółek budujących własne portfele mieszkań na wynajem lub dewelopujących budynki w 100% oddawane na wynajem). W efekcie moja wiedza konsultanta biznesowego poszerzyła się o praktyczne i prawdziwie operacyjne budowanie i zarządzanie biznesem – bo czym innym było zarządzanie grupą kilkudziesięciu pracowników i kilkunastu projektów?

A wszystko to jest “podlane sosem” analityki i systemów IT, bo jestem absolwentem (rocznik 2004-2009) Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Moi Klienci i projekty

Świadczę usługi zarówno dla małych, średnich, jak i dużych przedsiębiorstw. Są to między innymi:

 • mali inwestorzy, flipperzy lub deweloperzy: którzy zastanawiają się jak poukładać strategię rozwoju swojej firmy, jak budować pierwsze procesy, zastanawiają się jak poukładać nowy rodzaj transakcji lub też poszukują finansowania;
 • startup’y z branży PropTech (i nie tylko): które badają możliwości pivotu swojego biznesu, chcą szybko zweryfikować jakiś pomysł biznesowy lub chcą wspólnie stworzyć nowy produkt;
 • większe firmy deweloperskie, fundusze inwestycyjne i globalne korporacje spoza sektora nieruchomości: które myślą nad swoją strategią w obliczu zmian rynkowych, chcą wejść na nowy rynek, prowadzą proces due diligence czy też poszukują interim managera do dużych projektów strategicznych.

Jakie świadczę usługi?

Moje podstawowe usługi doradcze obejmują trzy obszary:

Mentoring

Skuteczne inwestowanie, trafny rozwój biznesu, czy udane zarządzanie firmą zaczyna się i kończy… w głowach właścicieli i menedżerów. To od nich zależy sukces lub porażka nawet najlepszych planów.

A jedną z najlepszych metod doskonalenia w tym zakresie jest mentoring. W trakcie współpracy mentoringowej prowadzę regularne spotkania 1-na-1, w trakcie których:

 • Omawiamy bieżące cele i potrzeby mentee
 • Wspólnie szukamy rozwiązań problemów biznesowych (i nie tylko 🙃)
 • Dzielę się wiedzą na temat narzędzi, sposobów zarządzania ludźmi, jak i problemami
 • Poszerzam percepcję i odwagę mojego mentee

Doradztwo strategiczne i biznesowe

Konsulting biznesowy często jest traktowany jako zło konieczne (lub nawet zbędne). Ot pisanie prezentacji, czy budowanie Exceli, które na koniec trafiają na półkę…

Są jednak takie sytuacje, w których doświadczony doradca – najlepiej praktyk biznesowy – może pomóc firmie realnie wejść na wyższy poziom! Na przykład wtedy, gdy w firmie występują silne konflikty pomiędzy działami i potrzeba dobrego rozjemcy, kiedy firma nie ma kompetencji w obszarze, który chce zmienić lub po prostu wtedy, gdy “ławka jest za krótka” lub czas nagli.

Projekty doradcze jakie realizuję obejmują między innymi:

 • Analizy rynku i konkurencji
 • Prognozowanie i budowę scenariuszy rozwoju rynku i cen
 • Budowę strategii rozwoju
 • Przygotowanie wejścia na rynek i uruchomienie nowych produktów
 • Reorganizację i restrukturyzację firmy
 • Optymalizację procesów i kosztów
 • Zarządzanie projektami oraz interim management

Doradztwo transakcyjne i inwestycyjne

Jedną ze ścieżek rozwoju firm są akwizycje – fuzje i przejęcia innych przedsiębiorstw, czy też zakup wydzielonych części biznesu – w szczególności w branży nieruchomości dotyczą one nowych projektów.

W takich procesach, dla zachowania najlepszych praktyk, często korzysta się z doradców do wsparcia procesu, ale przede wszystkim do zbudowania niezależnej opinii na temat zasadności i bezpieczeństwa transakcji.

W tym zakresie moje wsparcie obejmuje:

 • Budowę strategii rozwoju akwizycyjnego
 • Proces commercial due diligence (zarówno sell, jak i buy-side)
 • Strukturyzowanie finansowe transakcji oraz pozyskanie finansowania i ko-inwestycje (zwłaszcza w sektorze nieruchomościowym)

Działalność nieruchomościowa

Poza doradztwem biznesowym staram się być aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości mieszkaniowych wielorodzinnych z przeznaczeniem pod wynajem długoterminowy (lub potencjałem uzyskania takiej funkcji). W tym zakresie poszukuję różnorakich budynków – kamienic, bloków mieszkalnych, biurowców, czy też pustych działek – w praktycznie dowolnych miastach Polski. Jeśli posiadasz dostęp do takich nieruchomości to także istnieje przestrzeń do współpracy!

Jak zacząć współpracę?

Jeżeli jesteś zainteresowany rozmową na temat współpracy, napisz do mnie! Nawet jeśli tego, czego szukasz, nie ma na powyższej liście, to na pewno coś razem wymyślimy!