fbpx
Kategorie
Inteligentny inwestor Przy mikrofonie

Styczeń 2022 jeszcze się nie skończył, a już nas “zaskakuje”…

Trzy tygodnie temu, na samym początku roku, napisałem artykuł “Nieruchomości w 2022 roku mogą Cię jeszcze bardziej zaskoczyć”. Podsumowałem w nim zeszły rok i roztoczyłem potencjalne wizje obecnego roku. Pisałem w nim o pewniakach, 🐅 przyczajonych tygrysach, 🦏 szarych nosorożcach i 🦢 czarnych łabędziach. Mimo że styczeń jeszcze się nie skończył, już się okazało, że jesteśmy wieloma sprawami “zaskoczeni”… 😁 Dlatego nakręciłem “dawkę przypominającą” mojego artykułu w formie video i audio!

Trzy tygodnie temu, na samym początku roku, napisałem artykuł “Nieruchomości w 2022 roku mogą Cię jeszcze bardziej zaskoczyć”. Podsumowałem w nim zeszły rok i roztoczyłem potencjalne wizje obecnego roku (LINK). Pisałem w nim o pewniakach, 🐅 przyczajonych tygrysach, 🦏 szarych nosorożcach i 🦢 czarnych łabędziach. Mimo że styczeń jeszcze się nie skończył, już się okazało, że jesteśmy wieloma sprawami “zaskoczeni”… 😁 Dlatego nakręciłem “dawkę przypominającą” mojego artykułu w formie video i audio (znajdziesz je na DOLE)!

Co znajdziesz w tym odcinku “Przy mikrofonie”?

Raptem trzy tygodnie po publikacji wszystkie trzy z pewniaków zaczęły się potwierdzać:

Ale powyższe to nie zaskoczenie – w końcu były to “pewniaki” 😉. Ale liczba 🦏 szarych nosorożców, które pojawiły się na horyzoncie, zaskakująco szybko zawitały w 2022 roku:

Wreszcie przypłynęły do nas nawet dwa 🦢 czarne łabędzie (i jeden mały):

  • wprawdzie wojna Rosji z Ukrainą będąca przedłużeniem konfliktu z NATO nie wybuchła, ale już kilka dni po mojej publikacji wybuchły krwawo stłumione zamieszki w Kazachstanie – oczywiście nie przewidziałem tego, gdzie i kiedy, ale powód był dość przewidywalny – wzrost cen. I ten powód będzie nas trapił w 2022 roku,
  • przeceny z rynków akcyjnych i obligacyjnych dotarły do świata kryptowalut. BitCoin od listopadowego szczytu stracił 50% wartości – to w odniesieniu do czarnego łabędzia (dla mnie szarego nosorożca 😉 o możliwym pęknięciu bańki kryptowalutowej,
  • Nie wiemy jak się potoczą losy koalicji rządzącej po uruchomieniu komisji sejmowej ds. podsłuchów za pomocą Pegasusa – ale już wiadomo, że podsłuchy nie dotyczyły tylko i wyłącznie osób przeciwnych obecnemu obozowi rządzącemu, ale także osobom z niej się wywodzącym.

Innymi słowy – jest ciekawie! Dlatego zapraszam Cię do obejrzenia lub odsłuchania moich prognoz na 2022 rok:

Film możesz obejrzeć bezpośrednio na YouTube lub poniżej:

Jeśli wolisz podcast, to możesz go odsłuchać na Spotify lub poniżej:


Szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości? Poznaj FLTR

Jeżeli poza wiedzą o nieruchomościach szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości – analiz cen, scenariuszy i prognoz trendów, analiz konkurencji oraz rekomendacji strategicznych – to mój nowy portal FLTR.pl jest dla Ciebie!

FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów – bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

FLTR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *