fbpx
Kategorie
Przy mikrofonie Webinary & podcasty

Stopy procentowe w górę, Polski Ład uchwalony, flipping będzie mieć pod górkę?

Jeszcze raptem w październiku lwia część Polaków była zaskoczona podwyżką stóp procentowych. Ale po ostatnich wynikach inflacji nie trzeba było długo czekać na kolejną podwyżkę. W tle przez Sejm przeszły przepisy Polskiego Ładu, a kolejne zmiany, tym razem ukierunkowane anty-flippingowo i anty-spekulacyjnie, już nabierają rumieńców. Opowiedziałem o tym w przeglądzie wydarzeń i nowości, od teraz w nowym, krótkim formacie “Przy mikrofonie”.

Jeszcze raptem w październiku lwia część Polaków była zaskoczona podwyżką stóp procentowych. Ale po ostatnich wynikach inflacji nie trzeba było długo czekać na kolejną podwyżkę. W tle przez Sejm przeszły przepisy Polskiego Ładu, a kolejne zmiany już nabierają rumieńców. Opowiedziałem o tym w przeglądzie wydarzeń i nowości, od teraz w nowym, krótkim formacie “Przy mikrofonie”.

Co znajdziesz w tym odcinku “Przy mikrofonie”?

Seria “Przy mikrofonie” to krótki (tym razem zmieściłem się w 18 minutach! Sukces jak na moje gadulstwo 😉) formatem poświęconym najnowszym – tym naprawdę kluczowym (moim skromnym zdaniem 😉) – wydarzeniom w ekonomii i na rynku nieruchomości. Nie będzie w nich prezentacji, wykresów i wielkiej pompy – będą luźniejsze i łatwiejsze do “konsumpcji”! Jeżeli taka formuła Ci się podoba, to zostaw komentarz!

Ten artykuł należy do kategorii “Przy mikrofonie” – zobacz więcej!

Nie porzucam dotychczasowych nagrań i postów. W tym konkretnym nagraniu ponownie zapowiadam też cokwartalny webinar live “W górę czy w dół?” (ostatni odcinki znajdziesz TUTAJ), na który serdecznie Ciebie zapraszam (zapisz się na NEWSLETTER i otrzymasz zaproszenie!).

Co znajdziesz w tym odcinku?

📈 Stopy procentowe znowu w górę – zdolność kredytowa znowu w dół
💰 Polski Ład przeszedł przez Sejm – co to znaczy dla wynajmu?
🔨 Czy mieszkaniowa spekulacja i flipping też zostaną uregulowane?
🏠 Lider iBuyingu w USA wycofuje się z flippingu
👪 Najem powoli wraca do normy – pustostany w dół
🎢 Zapowiedź live’u “W górę czy w dół? Gdzie jest dzisiaj rynek nieruchomości”

Film możesz obejrzeć bezpośrednio na YouTube lub poniżej:

Jeśli wolisz podcast, to możesz go odsłuchać na Spotify lub poniżej:

Poniżej znajdziesz linki do materiałów wymienionych w nagraniu:

🤯 Stopy procentowe idą w górę – mit upadł! Ile jeszcze mogą wzrosnąć i czy będzie trudniej o kredyt?

Polski Ład – jaki może być wpływ na rynek nieruchomości?

PropTech 3.0 – co to jest i czym to się je?

🏢 Zmiany podatkowe Polskiego Ładu https://www.rp.pl/nieruchomosci/art19078381-polski-lad-dotknie-wszystkich-wynajmujacych-nieruchomosci

💲 Możliwe przepisy anty-spekulacyjne i anty-flippingowe https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-fundusze-zagraniczne-wykupuja-mieszkania-w-polsce-rzad-chce-,nId,5622566

🏠 Zillow wycofuje się z flippingu https://www.wsj.com/articles/zillow-quits-home-flipping-business-cites-inability-to-forecast-prices-11635883500

💰 Pustostany w Mzuri https://www.pb.pl/najem-dlugoterminowy-wraca-do-normalnosci-1132220


Szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości? Poznaj FLTR

Jeżeli poza wiedzą o nieruchomościach szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości – analiz cen, scenariuszy i prognoz trendów, analiz konkurencji oraz rekomendacji strategicznych – to mój nowy portal FLTR.pl jest dla Ciebie!

FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów – bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

FLTR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *