fbpx
Kategorie
Bez kategorii

Wakacje! Czas na ruchomości zamiast nieruchomości i podsumowanie ostatniego półrocza

Nic się tu nie dzieje? Nic dziwnego. Sezon wakacyjny za pasem, a ja wyruszam właśnie na dłuższą wyprawę – najpierw rowerową nad Bałtykiem, później samochodową nad Adriatyk. Niestety nie będę przez to chwilowo publikować… Ale ten moment to dla mnie sposobność na refleksję i podsumowanie ostatniego półrocza oraz snucie nowych planów! 😎 A dla Ciebie? Okazja, żeby mi pomóc!

Nic się tu nie dzieje? Nic dziwnego. Sezon wakacyjny za pasem, a ja wyruszam właśnie na dłuższą wyprawę – najpierw rowerową nad Bałtykiem, później samochodową nad Adriatyk. Niestety nie będę przez to chwilowo publikować… Ale ten moment to dla mnie sposobność na refleksję i podsumowanie ostatniego półrocza oraz snucie nowych planów! 😎 A dla Ciebie? Okazja, żeby mi pomóc!

Co się udało w ostatnim półroczu?

Pół roku (i parę dni 😉 prowadzenia bloga (oraz paru innych kanałów w mediach społecznościowych) uzmysłowiło mi kilka rzeczy. To, jak wymagającym zadaniem jest utrzymać rytm i regularność publikowania. Jak bardzo zaplanowanym trzeba być, żeby tworzyć sensowne treści… Ile czasu trzeba włożyć, żeby te treści były wartościowe i wyróżniające się na tle sieczki serwowanej przez niektóre “persony rynku nieruchomości”. Jak ciężko znaleźć motywację do tworzenia (zwłaszcza robiąc coś dla najczęściej anonimowego czytelnika…)

Ale przede wszystkim dowiedziałem się tego, jak duże wsparcie i satysfakcję sprawia Wasz pozytywny odzew! Wszystkie komentarze pod wpisami na blogu, nagraniami na YouTube’ie, czy innymi postami dają niesamowitą satysfakcję i energię (przypominam, jestem zodiakalnym 🦁 który uwielbia pochwały) – dlatego zapraszam do komentowania, lajkowania, czy czego tam jeszcze 😉 W tym miejsce chciałem podziękować Ci za udzielone mi wsparcie moralne i faktyczne w postaci maili i zapytań.

Pisząc ten tekst sprawdziłem ile udało się – i jestem pod ogromnym wrażeniem jak dużo udało się zrobić w ostatnim półroczu. Bez mała szacując były to pełne dwa miesiące pełnoetatowej pracy – dużo jak na sabbatical przeplatany pobytem w Hiszpanii, wspinaczką w Tatrach i takimi tam (nic dziwnego, że moi bliscy “nieustannie cisną ze mnie bekę” 🤣

Dziękuję wszystkim, którzy mnie subskrybują w tych kanałach!

Ostatnie pół roku obfitowało też w dość sporo wydarzeń w gospodarce i na rynku nieruchomości – od pandemicznej zimy po wiosenne odmrożenie gospodarki, od zastoju po szybki wzrost gospodarczy i inflację, od chwilowej niepewności na rynku nieruchomości do boomu budowlanego i równoległej zapaści na rynku najmu – rynki mieszkaniowe rozjechały się, rynek pierwotny bije rekordy, a wtórny chyba stacza się w dół. Wszystkie te wydarzenia najlepiej prześledzicie w przeglądach prasy oraz w ostatnim webinarze “W górę, czy w dół? Gdzie jest dzisiaj rynek nieruchomości”.

Czego nie zdążyłem skończyć…

Niestety moje plany były jeszcze bardziej ambitne. Miało być więcej case studies (było jedno i jeszcze pół w jednym przeglądzie prasy…), obiecywałem relację z Hiszpanii (materiał nadal czeka na opracowanie…), miałem się też podzielić moimi metodami jak dopasować strategie inwestycyjne do swoich celów (będzie!), sposobami liczenia stopy zwrotu z inwestycji, wynikami ankiety flippingowej (wprawdzie nie ma jeszcze kompletu ankiet, ale…), czy relacją ze sprzedaży mojego mieszkania (ale tu akurat jest “work in progress”). Nie wspomnę już o tematach “w kajecie” na później…

Co pokrzyżowało ich realizację? Niestety – z jednej strony bardziej niż myślałem istotne okazuje się mierzenie sił na zamiary i systematyczność (choć wcale tak mało nie opublikowałem! 🤓), ale co ważniejsze i bliższe sedna – łączenie tworzenia z realizacją pełnoetatowego zlecenia konsultingowego po prostu nie działa – nie funguje. A jedno takie zlecenie wpadło mi na okres od maja do lipca, a ja je nieopatrznie przyjąłem – na szczęście już je kończę i oby nigdy więcej takich mądrych pomysłów z mojej strony!

Jakie plany na “semestr zimowy”?

Na początek – 2 miesiące “pracowitej” laby – 3 tygodnie nad Bałtykiem jadąc rowerem od niemieckiej Rugii do polskiej Jastarni, krótki przepak i w drogę samochodem przez górskie szlaki, via ferraty, piękne jeziora i plaże Adriatyku. Z dala od miasta, z dala od komputera, z dala od szumu zleceń i zapytań.

Mam nadzieję, że ten czas pozwoli mi przemyśleć ostatnie pół roku, zreorganizować swoje szyki i z jeszcze większą koncentracją wrócić do dzielenia się wiedzą i przemyśleniami o nieruchomościach. Później, od października, chciałbym ponownie ruszyć z kopyta z tworzeniem bloga i nagrań. Planuję skoncentrować się na wybranych kanałach i mediach, bo póki prowadzę to wszystko na własną rękę, to tylko taka formuła jest dla mnie osiągalna czasowo.

A ponieważ nie chcę znowu skusić się na zlecenia spoza nieruchomości, to chciałbym w IV kwartale uzupełnić darmowe treści, którymi dzielę się na tym blogu oraz na moich kanałach YouTube i Spotify, ofertą (tak, ofertą, i owszem, za pieniądze – z czegoś trzeba w końcu na dłuższą metę żyć, nie tylko z lajków 😉) bardzo konkretnych rozwiązań poświęconych wiedzy o inwestowaniu w nieruchomości – ale na razie tyle rąbka tajemnicy uchylę! 🕵️‍♀️

Chcesz lepszych artykułów? Podpowiedz co Cię kręci najbardziej!

I w tym miejscu chciałbym poprosić Cię o pomoc z wzajemności za treści, którymi już się z Tobą podzieliłem. Jeśli chcesz, żebym publikował jeszcze ciekawsze i lepsze treści na moim blogu i innych kanałach, albo dzielił się konkretnymi rozwiązaniami Twoich problemów, to wypełnij tę krótką (naprawdę krótką! 😉 ankietę. Powiedz mi co Ci się z dotychczasowych artykułów i nagrań najbardziej podobało, czego Ci brakuje, co chciałbyś jeszcze otrzymać.

Wiedza ta pomoże mi w lepszym skoncentrowaniu mojego ograniczonego czasu – zamiast “klepać” o jakichś nudach, może lepiej, gdybym poświęcił ten czas na Twój temat?

LINK DO ANKIETY


Szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości? Poznaj FLTR

Jeżeli poza wiedzą o nieruchomościach szukasz profesjonalnych analiz o rynku nieruchomości – analiz cen, scenariuszy i prognoz trendów, analiz konkurencji oraz rekomendacji strategicznych – to mój nowy portal FLTR.pl jest dla Ciebie!

FLTR to cotygodniowy, subskrypcyjny newsletter, którego rolą jest dzielenie się czystą i obiektywną wiedzą wynikającą z danych, analiz, czy konsensusu ekspertów – bez reklamy, PRu, naganiania, szkoleń i clickbaitów. 

FLTR

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *